ЩО ТАКЕ ДРІБНА МОТОРИКА І ЯК ЇЇ РОЗВИВАТИ?

Що це за штука така, дрібна моторика? Так називається злагоджена і уміла робота наших пальців. Вона тому і називається дрібною, що пальці змушені виконувати складні та тонкі рухи.

На кистях рук розташовано белзіч рефлекторних точок, від яких йдуть імпульси в центральну нервову систему. Масажуючі певні точки, можна впливати на внутрішні органи, які із цими точками пов’язані. Так, масаж великого пальця підвищує активність головного мозку. Вказівний палець пов'язаний зі шлунком, середній – із кишечником. Масаж безіменного пальця позитивно позначається на роботі печінки та нирок, а мізінця – на роботі серця.

Чим краще розвинені дрібні рухи пальців, тим гармонійніше розвивається людина. А ще виявлений прямий зв'язок розвитку дрібних рухів руки з розвитком мовлення.

Все дуже просто: чим більше Ви будете працювати із малям ручками, тим швидше і краще він почне говорити, тим правільнішим буде його мовлення.

Маля народжується, і його пальчики ще майже нічого не вміють. Вони не слухаються, роблять, що хочуть. Мами розповідають дітям віршики про «Сороку-ворону» не тільки для загального розвитку, але й для того, щоб пальчики тренувати. Адже дуже непросто «варити кашку» або загинати неслухняні пальчики. До одного року малюк ще не в змозі виконати такі справи самостійно. І саме тут необхідна допомога дорослого.

Для більш дорослих малят гарним тренуваннямпальчиків є простий пластилін або солоне тісто. Поки малюк ще не вміє ліпити ведмедиків і зайчиків, він може просто м’яти тісто в руках, відриваючи від нього невеликі шматочки. У цей час саме і відбуватиметься масаж точок на кінчиках пальців. Такі міні-вправи можна робити вже в рік-півтора. Різноманітні мозаїки теж стимулюють розвиток моторики.

Обираючи мозаїки, обов’язково дотримуйтесь принципу? «Чим молодшою є дитина, тим крупнішими мають бути деталі».

Можна дати малюкові коробку із великими гудзиками та попросити розкласти їх за кольорами. Така гра теж буде йому до смаку.

Коли малюк трохи підросте, Ви можете сміливо давати йому олівці, фарбу, вугіллячка або крейди. Будь-яке малювання теж спричиняє розвитку дрібних мязів руки. Якщо ви бачите, що дитині складно тримати в руках олівець, вона ніяково тримає ложку, ніяк не може навчитися шнурувати шнурки на черевиках, це означає, що вам слід займатися з нею більше. Є спеціальні вправи для розвитку м’язів руки – пальчикова гімнастика. Як правило, всі ці вправи супроводжуються легкими, веселими віршами, тому вмовити дитину позайматися такою цікавою справою, зазвичай не є проблемою.

Як розвивати дрібну моторику?

* Займайтеся з малюком «пальчиковою гімнастикою» із найперших місяців його життя.

* Дитині повинні доступні пазли, мозаїки, конструктори (до 3-х років звертайте увагу, щоб вони не містили дрібних деталей).

* Ліпіть із малям із пластелину, солоного тіста.

* Малювання й розфарбовування так само гарно розвивають дрібну моторику.

Музична пальчикова гра "В морі живе дельфін"! Fingerplay for kids! Пальчикові ігри українськоюПальчикові ігри українською Пальчикові ігри: розвиваємо дрібну моторикуПальчикові ігри: розвиваємо дрібну моторику Музична пальчикова гра Музична пальчикова гра "Дощик" (коротка версія)! Fingerplay!

Пальчикові історії.

/Files/images/palchikov_gri/9413489ee38452e52a4c694ad3b63a07.png